Jak obniżyć koszty ubezpieczenia ?

Polisę można nabyć w innym banku albo bezpośrednio w firmie ubezpieczeniowej. Warto więc zebrać różne oferty, bo można oszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie.

- Zwykle, analizując koszty kredytu, klienci zwracają uwagę wyłącznie na jego miesięczną ratę, nie uwzględniając tego, że wraz z nią będą musieli płacić składkę, dzięki której bank uchroni się przed zniszczeniem mieszkania - mówi Maciej Chyziak, ekspert Invigo, internetowego pośrednika kredytowego.

Banki wymagają, by polisa opiewała na wysokość kredytu. Jeśli mieszkanie ma wartość 400 tys. zł, a kredyt wynosi 300 tys. zł, to wystarczy wykupić ubezpieczenie na tę drugą kwotę. Pozornie składki wydają się niewielkie, np. 0,008 proc. czy zaledwie 0,0066 proc. kwoty kredytu miesięcznie. Trzeba jednak pamiętać, że opłacać je będziemy wiele lat. A wtedy łączne sumy mogą być znaczne.

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Z TEGO CO WIEM, TO TEN DAJE NAJWIĘCEJ:

oto najnowszy kod promocyjny w liberty direct z dnia 5 września 2011roku!!!!!!!!!!!!!!
Pewny
i najnowszy:


2011-95062210

WPISZ GO, A NA PEWNO BĘDZIESZ MIAŁ NAJWIĘKSZĄ ZNIŻKĘ!!!!!!!!!!

Anna Matusiak pisze...

To ja dodam uwagę związaną z użytecznością bloga. Wydaje mi się, że warto włączyć opcję wyświetlania dat wpisów - zwłaszcza w branży biznesowej jest to ważne, gdy przepisy zmieniają się bardzo często i nie podając daty możemy użytkownika wprowadzić w błąd. Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Warto mieć kontakt z brokerem, biuro brokerksie w moim przypadku wybrało indywidualną ofertę i byłem zadowolony.

Jahman - Wincent pisze...

nie wszystkie firmy są dostępne u brokerów.
W większości firm Agenci mają wyłączność.
Ja zapraszam do mnie, zawsze doradzę bezpłatnie.
535 009 606

broker4u pisze...

Warto poświęcić nieco więcej czasu na poszukiwanie dobrego ubezpieczenia, bo dzięki temu można naprawdę sporo zaoszczędzić. Jeśli nie mamy na to czasu, to dobrą decyzją będzie skorzystanie z pomocy brokera...

Elżbieta pisze...

Każdy sposób na obniżkę jest dobry...